Muhasebe Sorumlusu

Empatik İnsan Kaynakları / Anadolu / İstanbul
Yayın Tarihi: 18.11.2019
Aranan Kişi Sayısı: 1

Danışmanlığını yaptığımız üretim sektöründe faaliyet gösteren müşteri firmamız için Muhasebe Sorumlusu arayışımız mevcuttur.

·        Üniversitelerin ilgili lisans bölümlerinden mezun, (örgün eğitim)

·        Minimum 5 yıl tecrübeli,

·        Minimum orta düzeyde sözlü ve yazılı İngilizce bilgisi olan,

·        Logo Tiger, Logo Go, Logo Bordro Plus, Mikro, Luca, ETA, Orka vb. Muhasebe programlarından en az birini ileri seviyede kullanabilen,

·        MS Office programlarına hakim, (özellikle üstün MS Excel)

·        Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış,

·        İstanbul Anadolu yakasında ikamet eden adaylar.


Görev Tanımı:

·     Resmi ödemelerin takibi, kasa defteri tutulması, personel puantajlarının hazırlanması, mali veriler hazırlama,beyanname ve bildirgeler hazırlama, defter işleme ve mizan, bilanço hazırlama.

·     BA-BS mutabakat gönderimleri, cari hesap mutabakatları, KDV, KDV 2, muhtasar, damga vergisi, gelir geçici, kurumlar geçici, gelir vergisi, kurumlar vergisi vb beyannameler ile bunların teşvik uygulamalarına ve sgk aylık bildirgelerin ilk aşamasından onay aşamasına kadar olan tüm süreçlerine hakimiyet.

·     Defter ve banka hareketlerinin muhasebeleştirilip raporlanması,  istatistik raporları ve ymm tutanaklarının doldurulması,ithalat-ihracat işlemleri ve bunların muhasebeleştirilmesi ile kdv iadesi terkin ve tecil işlemleri, sgk bildirgelerinin hazırlanıp gönderilmesi.

·     İşkur çizelgelerinin hazırlanı pişkura gönderilmesi, bordroların hazırlanması, sgk uygulamaları, hesap planı,vergi ve SGK mevzuatlarına (KOSGEB, ARGE, TEKNOPARK) ve vergisel teşviklerine hakimiyet.

·     E-fatura, e-defter,  e-arşiv , muhasebe ve audit çalışmaları ile bağımsız denetim   süreçlerine hakimiyet.

·     İnşaat, gayrımenkul, hizmet alım-satım,imalat, üretim maliyetleri; perakende, toptan, ithalat, ihracat muhasebesine vekdv iade süreçlerine hakimiyet.

·     Maaş hesaplama, bordrolama ve özlük işlemlerine hakimiyet.

·     Gelir tablosu, bilanço ve diğer finansal raporlar ile bunların finansal analiz yöntemleri ile analizinin hazırlanması ve yorumlanmasına hakimiyet.  

·     Gerektiğinde haftalık-aylık okunabilir bütçeler, bilançolar, finansal tablolar, analizler hazırlamak. 

·     Firma ve şubelerinin açılış,kapanış, genel kurul, adres degişikliği, yönetici atanması vb. ticaret sicil,vergi dairesi ve sgk işlemlerinin hazırlanması, takibi ve sonuçlandırılması süreçlerine hakimiyet.


Paylaş